Skip Ribbon Commands
Skip to main content

FATİH
Fatih Projesi Öğretmen Eğitim Birimi Paylaşım Portalı

  
  

 Mayıs ve Haziran aylarında yapılacak olan 61, 29 ve 42 numaralı "FATİH Projesi Bilişim Teknolojileri ve İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı" eğitimleri iptal edilmiştir. 


FATİH Projesi Hizmetiçi ve Uzaktan Eğitim Birimi

  
kablo.jpgBirimim​​​izce 2. Faz Ağ alt yapısı muayene kabul komisyonlarında ​görev alacak komisyon üyelerine yönelik "Ağ Alt Yapısı Seminerleri" düzenlenecektir. Konu ile ilgili Milli Eğtim Müdürlüklerine bilgilendirme yapılmıştır. Seminer katılımcıları ile ilgili veri girişleri il koordinatörü tarafından yapılacaktır. 

        

Veri girişi için tıklaynız....

        

​Fatih Projesi Hizmetiçi ve Uzaktan Eğitim Birimi

  

İzmir FATİH Projesi Ekibi tarafından hazırlanan Tablet Dağıtım Çalışması dokümanı ektedir. İl Koordinatörümüz Hülya MAHMUTOĞLU ve ekibine teşekkür ediyoruz.

İzmir Tablet Dağıtım Çalışması.pdf 

 

FATİH Projesi Hizmetiçi ve Uzaktan Eğitim Birimi

  

tablet.jpg​İl Koordinatörlerinin dikkatine ;

Tablet teslim formlarının doldurulması ile ilgili bilgilendirme üye duyuruları bölümündedir. (Sadece İl koordinatörlerine açıktır.)

 

 

FATİH Projesi Hizmetiçi ve Uzaktan Eğitim Birimi

  
​Tablet aktivasyon hata kodları

​EBA.002 : TC kimlik numarası hatalı.
EBA.013 : Şifre ve TC kimlik numarası uyumsuz. 
EBA.017 : TC kimlik numarası ve/ya seri numarası daha önceden kayıt edilmiştir.Bir kullanıcıya ait sadece bir tablet olabilir.
EBA.021 : Tablet kullanıcı adı-şifresini 5 defadan fazla hatalı girdiniz. En az 1 saat bekledikten sonra tekrar giriş yapabilirsiniz.

  

pardus.PNGÖğretmen ve öğrencilerin kullanımına yönelik geliştirilen pardus sürümü tanıtıldı. Ayrıntılı bilgi için; http://www.pardus.org.tr/etkilesimli-tahta

FATİH Projesi Hizmetiçi ve Uzaktan Eğitim Birimi

  

doküman kamera.PNG​Proje kapsamında kullanılan doküman kamera kullanımı videolarına eba.gov.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Eğitimlerinizde öğretmenlerinizi bu vieoları incelemek için yönlendirebilirsiniz. eba.gov.tr üzerinden arama bölümüne "doküman kamera" yazdığınızda 3 farklı video gelmektedir. Tüm eğitmenlerimize duyurulur.

FATİH Projesi Hizmetiçi ve Uzaktan Eğitim Birimi

  

yazici.PNGProje kapsamında kullanılan A3 ve A4 yazıcıların  kullanım videolarına eba.gov.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Eğitimlerinizde öğretmenlerinizi bu vieoları incelemek için yönlendirebilirsiniz. eba.gov.tr üzerinden arama bölümüne "yazıcı" yazdığınızda 4 farklı video gelmektedir. Tüm eğitmenlerimize duyurulur.

FATİH Projesi Hizmetiçi ve Uzaktan Eğitim Birimi

  

2014_hie.JPGÖğretmenlere yönelik yapılacak olan 2014 Yılı Merkezi Eğitim Planı onaylanarak yürürlüğe girmiş ve MEBBİS modülü üzerinden başvurulara açılmıştır.  Plan içerisinde yer alan "FATİH Projesi – Eğitimde Teknoloji Kullanımı" kursu proje kapsamında okullardaki öğretmenlerin eğitimlerini yürütecek eğitim görevlilerinin yetiştirildiği eğitmen eğitimleridir. Yine aynı şekilde "Fatih Projesi BT'nin Bilinçli, Güvenli Kullanımı Semineri" bu semineri mahalli olarak verecek eğitim görevlilerinin yetiştirildiği eğitmen eğitimleridir. Verilecek eğitimlerde eğitmen olarak görev almak isteyen Bilişim Teknolojisi öğretmenleri MEBBİS modülü üzerinden başvuru yapabilirler  (Fatih Projesi BT'nin Bilinçli, Güvenli Kullanımı Seminerine sadece Fatih projesi eğitmenleri başvurabilecektir).

2014_yili_hie_plani.xlsx

  

 

paragraf.JPGGenel Müdürlüğümüz EBA içerik hazırlama ekibi tarafından "9. Sınıf Dil ve Anlatım Dersi  için Uygulama Paketi: Paragraf Uygulaması" çalışması yapılmaktadır. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimizin incelemesi ve görüş ve önerilerini metin.ciftci@eba.gov.tr adresine iletmeleri uygulamanın gelişmesine katkı yapacaktır.

Giriş için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

http://f.eba.gov.tr/icerik/Dil_ve_Anlatim_Uygulamalari/

FATİH projesi Hizmetiçi ve Uzaktan Eğitim Birimi

  
  

guvenli.jpgBT'nin ve internetin bilinçli, güvenli kullanımı semineri dokümanları yayınlanmıştır.  (Dokümanlar bölümünden indirilebilir)

Seminer resmi yazısı ve eğitmen listesi Resmi Yazılar bölümündedir.

  

iletisim.pngFatih projesi bileşenlerine ait iletişim bilgileri yenilenmiştir. İletişim bilgileri için tıklayınız...