Skip Ribbon Commands
Skip to main content

FATİH
Fatih Projesi Öğretmen Eğitim Birimi Paylaşım Portalı

  
  

​Fatih Projesi Kapsamında yürütmekte olduğumuz 2015 yılı eğitim faaliyetleri ÖYGM (Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü) hizmetiçi eğitim planı içerisinde onaylanarak yürürlüğe girmiş ve MEBBİS modülü üzerinden başvuruya açılmıştır. Bakanlığımızın 2015 yılında yapacağı toplam 220 eğitim faaliyeti bulunmaktadır, bu faaliyetlerin 77 tanesi Genel Müdürlüğümüz sorumluluğundadır. 

2015_plan.xlsx


YEĞİTEK

Eğitim Hizmetleri Koordinatörlüğü

  

Fatih Projesi 2. faz eğitimleri ile ilgili resmi yazı illere gönderilmiştir. Buna göre;

1- Eğitimler etkileşimli tahtaların muayene kabullerini takiben başlayacaktır.

2- Eğitimlerde sadece güncelleme eğitimlerine katılanlara görv verilecektir. Güncelleme eğitimlerine alınmayan Fatih projesi eğitmenlerine eğitim görevi verilmeyecektir (2015 öncesi eğitmenler için). Merkezi Fatih Projesi Eğitmen Eğitimine katılmış ancak güncelleme eğitimlerine alınmamış olanların güncelleme eğitimlerine alınmaları ile ilgili daha sonra duyuru yapılacaktır.

3- Etkileşimli tahta bulunmayan, İnternet erişimi olmayan, her kursiyer için bir bilgisayar temin edilemeyen BT sınıflarında kesinlikle eğitim yapılmayacaktır.

Fatih_çerçeve_prog_mahalli.pdf

ek_fatih_çerçeve_prog.docx

Fatih Projesi Eğitmenleri Ocak 2015.pdf


YEĞİTEK Eğitim Hizmetleri Koordinatörlüğü

  

​Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Forumu seminerlerininin mahalli uygulaması iptal edilmiştir. İptal yazısı ektedir. 

teknoloji_liderlik kursları.pdf

YEĞİTEK 
Eğitim Hizmetleri Koordinatörlüğü

  

​2015 yılı Ocak - Haziran dönemi Fatih Projesi Eğitmen görevlendirmeleri ile ilgili resmi yazı valiliklere gönderilmişitir. İllerin son teklif tarihi 15 Aralık 2014 tür. Tüm eğitmenlerimize duyurulur.

FATİH Projesi Eğitmeni Görevlendirmesi.pdf


YEĞİTEK

Eğitim Hizmetleri Koordinatörlüğü

  

​Fatih projesi eğitmenlerine yönelik 1. grup güncelleme eğitimi uzaktan eğitim faaliyeti olarak 419 kursiyerin katılımı ile devam etmektedir.

Eğitim 14 Aralık Pazar günü sona erecektir. Eğitimlere girişler http://ues.eba.gov.tr üzerinden yapılmaktadır.

Diğer eğitmenler 2015 yılı içerisinde ayrıca güncelleme eğitimine alınacaktır.

  

fatihicerik.jpg​Fatih projesi kapsamında temin edilelen 4 (dört) adet içerik geliştirme aracı öğretmenlerimizin kullanımına sunulmuştur. Söz konusu araçlar http://www.eba.gov.tr/fatihicerikgelistirme​​  adresi üzerinden kullanılabilecektir. 

  

doküman kamera.PNG​Proje kapsamında kullanılan doküman kamera kullanımı videolarına eba.gov.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Eğitimlerinizde öğretmenlerinizi bu vieoları incelemek için yönlendirebilirsiniz. eba.gov.tr üzerinden arama bölümüne "doküman kamera" yazdığınızda 3 farklı video gelmektedir. Tüm eğitmenlerimize duyurulur.

FATİH Projesi Hizmetiçi ve Uzaktan Eğitim Birimi

  

yazici.PNGProje kapsamında kullanılan A3 ve A4 yazıcıların  kullanım videolarına eba.gov.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Eğitimlerinizde öğretmenlerinizi bu vieoları incelemek için yönlendirebilirsiniz. eba.gov.tr üzerinden arama bölümüne "yazıcı" yazdığınızda 4 farklı video gelmektedir. Tüm eğitmenlerimize duyurulur.

FATİH Projesi Hizmetiçi ve Uzaktan Eğitim Birimi

  

2014_hie.JPGÖğretmenlere yönelik yapılacak olan 2014 Yılı Merkezi Eğitim Planı onaylanarak yürürlüğe girmiş ve MEBBİS modülü üzerinden başvurulara açılmıştır.  Plan içerisinde yer alan "FATİH Projesi – Eğitimde Teknoloji Kullanımı" kursu proje kapsamında okullardaki öğretmenlerin eğitimlerini yürütecek eğitim görevlilerinin yetiştirildiği eğitmen eğitimleridir. Yine aynı şekilde "Fatih Projesi BT'nin Bilinçli, Güvenli Kullanımı Semineri" bu semineri mahalli olarak verecek eğitim görevlilerinin yetiştirildiği eğitmen eğitimleridir. Verilecek eğitimlerde eğitmen olarak görev almak isteyen Bilişim Teknolojisi öğretmenleri MEBBİS modülü üzerinden başvuru yapabilirler  (Fatih Projesi BT'nin Bilinçli, Güvenli Kullanımı Seminerine sadece Fatih projesi eğitmenleri başvurabilecektir).

2014_yili_hie_plani.xlsx

  
  

guvenli.jpgBT'nin ve internetin bilinçli, güvenli kullanımı semineri dokümanları yayınlanmıştır.  (Dokümanlar bölümünden indirilebilir)

Seminer resmi yazısı ve eğitmen listesi Resmi Yazılar bölümündedir.

  

iletisim.pngFatih projesi bileşenlerine ait iletişim bilgileri yenilenmiştir. İletişim bilgileri için tıklayınız...